Gezondheidszorg – verpleging en verzorging

Hieronder staan de onderwerpen waarover SVS e-learning modules heeft.

De onderwerpen

[lgc_column grid=”33″ tablet_grid=”33″ mobile_grid=”100″ last=”false”]

Introductie

Wat is het doel van schoonmaken? Wat zijn de basisregels en hoe moet je de werkdoek gebruiken? Dat komt aan bod in de module Introductie. Verder wordt aandacht besteed aan gezond werken en Kijken, Denken, Doen en Controleren.

[/lgc_column]

[lgc_column grid=”33″ tablet_grid=”33″ mobile_grid=”100″ last=”false”]

Materialen en middelen

In deze module wordt ingegaan op materialen en middelen. Etiketten en eigenschappen van schoonmaakmiddelen komen aan bod. Ook wordt aandacht besteed aan het inrichten en onderhoud van de materiaalwagen en de werkkast.

[/lgc_column]

[lgc_column grid=”33″ tablet_grid=”33″ mobile_grid=”100″ last=”true”]

Sanitairruimte

Wat is het eerste dat je gaat doen als je de sanitairruimte binnen gaat? Wat is het meest bevuilde onderdeel? In welke volgorde moeten de elementen worden gereinigd? En wanneer moeten handschoenen aangetrokken worden? Deze vragen worden beantwoord in deze module.

[/lgc_column]


[lgc_column grid=”33″ tablet_grid=”33″ mobile_grid=”100″ last=”false”]

Handhygiëne

Goede handhygiëne is de belangrijkste maatregel tegen het verspreiden van micro-organismen. Wat wordt verstaan onder handhygiëne, hoe je goed handen wast en desinfecteert en wanneer je handhygiëne toepast, wordt in deze module behandeld.

[/lgc_column]

[lgc_column grid=”33″ tablet_grid=”33″ mobile_grid=”100″ last=”false”]

Persoonlijke hygiëne

Goede persoonlijke hygiëne is belangrijk bij het beperken van het risico op infecties bij patiënten. Wat persoonlijke hygiëne is en wat erbij komt kijken, wordt in deze module behandeld. De onderwerpen die aan bod komen, zijn: werkkleding, schoenen, haren, nagels, sieraden, gebruik van zakdoeken, eten en drinken en het gebruik van tablets en telefoons.

[/lgc_column]

[lgc_column grid=”33″ tablet_grid=”33″ mobile_grid=”100″ last=”true”]

Cliëntenkamer

Wat komt er allemaal kijken bij het reinigen van een cliëntenkamer? Wat moet gereinigd worden? Welke afspraken zijn met het de zorginstelling gemaakt? Waarmee moet je beginnen? Welke onderdelen zijn het meest vervuild? En in welke volgorde wordt alles gereinigd? Dat komt allemaal aan bod in deze module.

[/lgc_column]


[lgc_column grid=”33″ tablet_grid=”33″ mobile_grid=”100″ last=”false”]

Help, een uitbraak!

In deze module wordt niet alleen aandacht besteed aan het reinigen en desinfecteren van een isolatiekamer. Vragen die ook beantwoord worden, zijn: Waarom wordt isolatie toegepast? Welke soorten isolatie zijn er? Welke beschermende maatregelen moet je nemen, en waarom?

[/lgc_column]

[lgc_column grid=”33″ tablet_grid=”33″ mobile_grid=”100″ last=”false”]

Micro-organismen

In deze module wordt achtergrondinformatie gegeven over micro-organismen. Wat zijn micro-organismen? Wat is het verschil tussen virussen en bacteriën? Hoe groeien bacteriën? Hoe verspreiden bacteriën zich? En wat kan een schoonmaakmedewerker doen om verspreiding te voorkomen?

[/lgc_column]

[lgc_column grid=”33″ tablet_grid=”33″ mobile_grid=”100″ last=”true”]

Desinfectie

Soms is reinigen alleen niet voldoende, en moet er ook worden gedesinfecteerd. Wat desinfectie is en doet, welke methoden er zijn en hoe desinfecties moeten worden uitgevoerd, wordt in deze module behandeld.

[/lgc_column]


[lgc_column grid=”33″ tablet_grid=”33″ mobile_grid=”100″ last=”false”]

Cytostatica

Kamers waar cliënten behandeld worden met cytostatica vragen om speciale aandacht. Belangrijk is om te weten wat cytostatica zijn en doen, hoe je ermee in aanraking komt en hoe je jezelf ertegen kunt beschermen. Deze onderwerpen en het reinigen van deze kamers komen in deze module aan bod.

[/lgc_column]

[lgc_column grid=”33″ tablet_grid=”33″ mobile_grid=”100″ last=”false”]

[/lgc_column]

[lgc_column grid=”33″ tablet_grid=”33″ mobile_grid=”100″ last=”true”]

[/lgc_column]


Informatie aanvragen of bestellen?

Vul onderstaand formulier in. Dan nemen we zo snel mogelijk contact met u op.

[contact-form-7 id=”112″ title=”Contact mailing e-learning”]